fbpx

*

początkujący


 • Dla hobbystów, którzy chcą miło spędzić czas i dopiero zaczynają przygodę z szyciem.


 • Przeznaczony dla osób nie posiadających umiejętności obsługi maszyny lub owerlocka lub samouków chcących ugruntować podstawy szycia.​
Ciekawe Szycie

**

średnio zaawansowany


 • Dla hobbystów, którzy już zaczęli przygodę z szyciem i chcą nabyć nowe umiejętności.


 • Wymagany ukończony kurs poziomu początkującego lub umiejętność obsługi maszyny mechanicznej z chwytaczem wahadłowym lub umiejętność obsługi owerloka.
Ciekawe Szycie

***

zaawansowany – wstępny zawodowy


 • Dla hobbystów, którzy posiadają już większe doświadczenie w szyciu lub osób które stawiają pierwsze kroki w "szyciowym" biznesie


 • Przeznaczony dla osób biegle posługujących się wielofunkcyjną maszyną do szycia oraz owerlokiem, posiadających umiejętność szycia odzieży i akcesoriów o średnim stopniu trudności.
CS / PIM

****

zawodowy


 • Dla osób zajmujących się, bądź chcących się zajmować zawodowo produkcją odzieży, oraz tych, którzy chcieliby podjąć intensywną naukę krawiectwa na poziomie akademickim i uzyskać tytuł zawodowy poprzez egzamin państwowy.


 • Aby w pełni wykorzystać potencjał kursów na tym poziomie słuchacz powinien ukończyć kursy na poziomie minimum średnio zaawansowanym.
PIM

*****

zawodowy mistrzowski


 • Dla osób, które zajmują kluczowe stanowiska w firmach z branży mody - zarówno dla właścicieli marek jak i pracowników wysokiego szczebla w szwalniach i wzorcowniach.


 • Aby w pełni wykorzystać potencjał kursów na tym poziomie słuchacz powinien ukończyć kursy na poziomie zawodowym lub znać zasady konstrukcji oraz modelowania wraz z wykonaniem prawidłowych odszyć.
  Kurs A.74 musi być poprzedzony uzyskaniem tytułu zawodowego krawiec na kursie A.71 aby słuchacz mógł przystąpić do egzaminu państwowego i uzyskać tytuł "technik przemysłu mody".
PIM

Poziom początkujący

Poziom

Początkujący hobbystyczny
Dla kogoDla hobbystów, którzy chcą miło spędzić czas i dopiero zaczynają przygodę z szyciem.
Warunek przyjęciaPrzeznaczony dla osób nie posiadających umiejętności obsługi maszyny lub owerlocka lub samouków chcących ugruntować podstawy szycia.
Typ kursu

Kurs hobbystyczny dla początkujących

nauka obsługi maszyny lub owerlocka.

Co daje uczestnikowi ten kurs

Umiejętność obsługi maszyn,

możliwość uczestnictwa we wszystkich kursach poziomu średnio zaawansowanego i dalszych poziomów na których będzie można skupić się na technikach oferowanych na danym kursie, a nie nauce obsługi maszyny.

Nazwy kursówWstęp do szycia, Zapanuj nad owerlokiem.

Poziom średnio zaawansowany

PoziomŚredniozaawansowany hobby
Dla kogoDla hobbystów, którzy zaczęli już przygodę z szyciem i chcą nabyć nowe umiejętności.

Warunek przyjęcia

 

Wymagany ukończony kurs poziomu początkującego lub umiejętność obsługi maszyny mechanicznej    z chwytaczem wahadłowym lub umiejętność obsługi owerlocka.
Typ kursu:Kurs hobbystyczny na poziomie pozwalającym na nabycie umiejętności szycia prostej odzieży               (z wykorzystaniem gotowej konstrukcji odzieży) i domowych akcesoriów.
Co daje uczestnikowi ten kurs:

Daje umiejętność stosowania prawidłowych technik i „sztuczek” krawieckich przekazywanych przez instruktorów praktyków, zaawansowaną obsługę maszyn, owerlocka, stopek i akcesoriów krawieckich w zakresie umożliwiającym swobodne szycie według gotowych wzorów i pomysłów otrzymanych na kursie oraz wykorzystanie nauczonych technik w innych samodzielnych odszyciach.

Nazwy kursów:Pół stopnia szycia, pół stopnia dzianin, pierwszy stopień szycia, wybrane kursy tematyczne,  
Kierunki dalszego kształceniaMożliwość uczestnictwa we wszystkich kursach poziomu *** lub **** lub *****.

Poziom zaawansowany hobbystyczny wstępny zawodowy

poziomPoziom zaawansowany hobbystyczny – wstępny zawodowy
dla kogoDla hobbystów, którzy posiadają już większe doświadczenie w szyciu lub osób które stawiają pierwsze kroki w „szyciowym” biznesie. .
Warunek przyjęciaPrzeznaczony dla osób biegle posługujących się wielofunkcyjną maszyną do szycia oraz owerlokiem, posiadających umiejętność szycia odzieży i akcesoriów o średnim stopniu trudności.
Typ kursu:Kurs zaawansowany hobbystyczny – wstępny zawodowy na poziomie pozwalającym na nabycie umiejętności szycia zaawansowanej odzieży z wykorzystaniem podstawowej konstrukcji odzieży i skomplikowanych gotowych szablonów odzieży  
Co daje uczestnikowi ten kursKurs pozwala na nabycie umiejętności szycia odzieży i akcesoriów o wysokim stopniu trudności, z zastosowaniem zaawansowanych i wyrafinowanych technik krawieckich, dających solidne podstawy do szycia zarobkowego. Po kursie uczestnik jest w stanie zastosować poznane metody w sposób twórczy tworząc własne proste konstrukcje i pomysły.
Nazwy kursów:Pół stopnia konstrukcji, Pierwszy stopień szycia, wybrane kursy tematyczne
Kierunki dalszego kształcenia

Inne kursy *** które uzupełniają wiedzę

kursy **** lub *****

Na tym poziomie kursanci uczestniczący w kilku kursach cząstkowych mają możliwość otrzymania  zaświadczenia o ukończeniu kursu podnoszącego kwalifikacje zawodowe na druku zgodnym z rozporządzeniem MEN.

 

Poziom zawodowy

 

PoziomZawodowy
Dla kogoDla osób zajmujących się, bądź chcących się zajmować zawodowo produkcją odzieży, oraz tych, którzy chcieliby podjąć intensywną naukę krawiectwa na poziomie akademickim i uzyskać tytuł zawodowy poprzez egzamin państwowy.
Warunek przyjęciaAby w pełni wykorzystać potencjał kursów na tym poziomie słuchacz powinien ukończyć kursy na poziomie minimum średnio zaawansowanym.
Typ kursu:Przeznaczony dla osób aktywnie pracujących w przemyśle odzieżowym, którzy chcieliby nabyć, uzupełnić lub ugruntować wiedzę jednocześnie uzyskując potwierdzenie nabytych kwalifikacji na druku MEN.
Niektóre kursy uprawniają do przystąpienia do egzaminu zawodowego państwowego zakończonego uzyskaniem tytułu zawodowego „krawiec” lub „czeladnik krawiec”.
Nazwy kursów:

A.71 Krawiec

Kursy zawodowe realizowane pod indywidualne potrzeby

Kursy zawodowe o określonej tematyce

Zawartość kursówNauczysz się całego procesu produkcyjnego od projektu poprzez konstrukcję aż po szycie z prawidłowym wykończeniem
Nauczymy:
– konstrukcji na własne i zadane wymiary
– zasad prawidłowego modelowania
– przygotowania szablonów na zaprojektowaną odzież
– pokażemy w jak twórczy sposób można konstruować potrzebne elementy
Kierunki dalszego kształceniaKursy poziomu ***** lub uzupełnianie ciekawymi dla słuchacza kursami poziomu **** i poziomu  ***.

Poziom zawodowy mistrzowski

Poziom

Przemysłowy zawodowy przemysłowy

poziom zawodowy mistrzowski

Dla kogoDla osób, które zajmują kluczowe stanowiska w firmach z branży mody – zarówno dla właścicieli marek jak i pracowników wysokiego szczebla w szwalniach i wzorcowniach.
Warunek przyjęciaAby w pełni wykorzystać potencjał kursów na tym poziomie słuchacz powinien ukończyć kursy na poziomie zawodowym lub znać zasady konstrukcji oraz modelowania wraz z wykonaniem skomplikowanych odszyć. Kurs A.74 musi być poprzedzony uzyskaniem tytułu zawodowego krawiec na kursie A.71 aby słuchacz mógł przystąpić do egzaminu państwowego i uzyskać tytuł „technik przemysłu mody”.
Typ kursu:Przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo pracą w przemyśle odzieżowym przy wytwarzaniu odzieży, które chciałyby nabyć, uzupełnić i ugruntować wiedzę i umiejętności z nabyciem państwowych uprawnień do pracy w zawodzie. Niektóre Kursy uprawniają do przystąpienia do egzaminu zawodowego państwowego uzyskaniem tytułu zawodowego „technik przemysłu mody” lub zdobyciem potwierdzonych kwalifikacji.
Nazwy kursów:

– Kurs zaawansowany – projektowanie w przemyśle mody z zastosowaniem CAD/CAM

– Innowacyjny program autorski – kurs projektowania, konstrukcji odzieży i szycia na miarę od      zastosowania tradycyjnej metody CAD/CAM po wizualizację kolekcji w trybie 3D

– Tradycyjna technologia wsparta innowacyjnymi technikami CAD/CAM – kurs konstrukcji i szycia miarowego z najnowocześniejszym modułem MTM do szycia miarowego

– Kursy doszkalające w zawodzie krawca

Zawartość kursówNauczysz się technologii szycia wielu elementów w sposób zawodowy. Nauczysz się szyć  całe ubrania wg wykonanych konstrukcji– od początku do końca. Na kursach z konstrukcją nauczysz się konstruowania na własne i zadane wymiary form a następnie zasad modelowania czy uzyskiwania szablonów na zaprojektowane ubranie. Nauczysz się metod twórczego konstruowania potrzebnego elementu. 
Kierunki dalszego kształceniaKursy poziomu ***** lub uzupełnianie ciekawymi dla słuchacza kursami poziomu **** i poziomu  ***.