Pół stopnia szycia

Pół stopnia szycia

PÓŁ STOPNIA SZYCIA

KURS KRAWIECKI / SZYCIA

 

 

Kurs dedykowany jest osobom po Wstępie do szycia (podczas Wstępu do szycia uczymy się obsługi maszyny i szyjemy jedną rzecz od początku do końca).

 

Na tym kursie uczymy technik krawieckich, dlatego oczekujemy od kursanta umiejętności podstawowej obsługi maszyny domowej czyli: nawlekanie maszyny z chwytaczem wahadłowym, napełnianie nicią małej szpuleczki, szycia do przodu i mocowania czyli krótkiego szycia wstecz. Jeżeli te umiejętności nie są Państwu znane – serdecznie zapraszamy na Wstęp do szycia.

 

“Pół stopnia szycia” to kurs przeznaczony dla osób, chcących nabyć solidne podstawy krawieckie niezbędne do samodzielnego szycia odzieży.

 

Na warsztatach nauczysz się jak korzystać z ogólnodostępnych czasopism krawieckich z gotowymi wykrojami, jak odczytywać, rozumieć i kopiować arkusze wykrojów, a także zdejmować podstawową miarę niezbędną do wybrania odpowiedniego rozmiaru.

 

Ponadto, nauczysz się:

 

-korzystać ze stopek specjalnych: do zamka krytego, do szycia wąskiego, do dziergania dziurek, do obrzucania krawędzi zygzakiem

-jak szyć idealne zaszewki

-jak układać i szyć kontrafałdę

-jak szyć kieszeń biodrową z workiem kieszeni

-tajników idealnego wszycia zamka krytego

-jak samodzielnie skonstruować i wszyć pasek prosty zapinany na guzik

-jak maszynowo obrzucić dziurkę na guzik z wykorzystaniem specjalnej stopki

-jak podszyć dół spódnicy sposobem krytym lub lamówką

-różnych metod szycia nieelastycznych lamówek (wraz ze wskazówkami, jak je samodzielnie przygotować).

 

Na zajęciach szyjemy wzorzec spódnicy z uwzględnieniem wymienionych powyżej umiejętności krawieckich.

 

Po naszym kursie będziesz w stanie samodzielnie w domowym zaciszu uszyć dla siebie i swoich bliskich wybrane przez siebie elementy garderoby i inne ciekawe rzeczy.

 

Dla bardziej wymagających polecamy kurs I stopień szycia oraz certyfikowane kursy zawodowe.

 • Tkaniny do trenowania poszczególnych elementów np. wszywania suwaka, zaszewki itp.
 • Tkaniny do szycia 
 • Wszystkie niezbędne akcesoria i dodatki krawieckie
 • Maszyny komputerowe Texi i mechaniczne Janome dla każdego uczestnika kursu.
 • Sale odpowiednio wyposażone w stanowiska maszynowe i stoły krojcze o wymaganej wysokości
 • Komfortowe warunki pracy
 • Małe, kameralne grupy
 • Pyszną herbatę i aromatyczną kawą

POZIOM: ŚREDNIOZAAWANSOWANY

 • Czas trwania:
  3 spotkania po 4 godziny
 • Lokalizacja:
  Warszawa Mokotów
 • Cena: 300 zł

Zapisz się na listę rezerwową

Przesyłając zgłoszenie za pomocą powyższego formularza akceptujesz warunki regulaminu. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w niżej wymienionych celach, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (opubl . t.j. Dz.U. z 2002 r. Nr 101 poz. 926 z późn. zm.). Mam świadomość, że przekazanie danych osobowych Chic Warsaw sp. z o. o. jest dobrowolne i podlega zapisom ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz.U. z 2002 r. Nr 101 poz. 926 z późn. zm.). Chic Warsaw sp. z o. o. będzie administrować danymi, tj. przechowywać, przetwarzać oraz gdy zajdzie taka potrzeba przekazywać podmiotom z nią współpracującym, w szczególności w celu realizacji właściwych akcji lub czynności, ciągłej poprawy obsługi klientów oraz informowania o produktach CHIC lub ofertach specjalnych. Chic Warsaw sp. z o. o. deklaruje, że wszelkie informacje będą przechowywane i przetwarzane zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych oraz że nie zostaną sprzedane, wynajęte, ani przekazane osobom trzecim. Dane nie będą gromadzone poza EOG. Zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204 z późn. zm.), wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych o produktach lub usługach Chic (Ciekawe Szycie) i podmiotów świadczących usługi powiązane z produktami Chic (Ciekawe Szycie). Jestem świadomy/a przysługującego mi prawa dostępu do treści przekazanych danych osobowych oraz ich poprawiania i usunięcia.

Zapisz się
?
?

Facebook