Kurs szycia sukienki kopertowej

Kurs szycia sukienki kopertowej

Kurs szycia sukienki kopertowej to kurs na poziomie zaawansowanym, przeznaczony dla osób biegle posługujących się maszyną do szycia, które pierwsze odszycia odzieży mają już za sobą. Wymagamy następujących umiejętności: nawijania szpuleczki, zakładania igły, zmiany ściegów, ustawiania długości ściegów, naprężania nici, szycia ściegiem prostym do przodu, mocowania szwu na odcinku 7 mm (szycie wstecz).

 

Przyszło lato – czas lekkich, zwiewnych ubrań, czas ultrakobiecych SUKIENEK!

Mamy dla Was propozycję nie do odrzucenia, absolutne ‘must have’ każdej kobiecej szafy – sukienka kopertowa!

To model, który płynnie dopasowuje się do różnych sylwetek, podkreśla kobiecość i ukrywa to i owo 😉 W zależności od tego, jaką tkaninę wybierzesz, sukienaka może stać się Twoją najlepszą przyjaciółką na co dzień, ulubionym strojem do pracy albo NIEPOWTARZALNĄ kreacją na wesele. Będziesz mogła również zdecydować o długości sukienki!

 

Na kursie nauczysz się:

– techniki wykańczania dekoltu lamówką płaską

– techniki marszczenia i wszywania rękawa

– techniki estetycznego wykańczania rękawa

– techniki wykończenia dołu spódnicy wąskim obrębem

– techniki wykonania paska połączonego z troczkiem

 

Potrzebne materiały:

Do uszycia sukienki użyjemy wyłącznie tkanin (nie dzianin):

– delikatne tkaniny wiskozowe (sukienka będzie delikatna i zwiewna, jak ta na fotografii);

– satyna bawełniana (sukienka będzie trzymała wyraźną formę);

– inne wybrane tkaniny np. satyna z połyskiem, jeśli sukienka ma nabrać ‘”imprezowego” charakteru;

– klejonka (dziana, cienka) – 20 cm;

– 2 małe zatrzaski.

 

Ilość materiału:

Sukienka o długości spódnicy (mierzonej od talii) 60 cm*:

– rozmiar 36 i 38 – 2,0 m;

– rozmiar 40 – 2,1 m;

– rozmiar 42 i 44 – 2,4 m.

Tkaniny o szerokości 150 cm.

*jeśli chcemy spódnicę dłuższą, do powyższej długości materiału dodajemy odpowiedną ilość tkaniny (np. jeśli spódnica ma mieć długość 80 cm, kupujemy o 20 cm więcej tkaniny, jeśli 90 cm – więcej o 30 cm).

Z uwagi na prawidłowe dopasowanie konstrukcji modelu do sylwetki z zachowaniem odpowiednich proporcji, szablony sukienki przygotowane są w rozmiarach 36-44.

Zapewniamy:

 • Tkaniny do szycia
 • Wszystkie niezbędne akcesoria i dodatki krawieckie
 • Maszyny stebnowe mechaniczne Janome oraz overlocki Janome 744 D dla każdego uczestnika kursu
 • Sale odpowiednio wyposażone w stanowiska maszynowe i stoły krojcze o wymaganej wysokości
 • Komfortowe warunki pracy
 • Małe kameralne grupy
 • Pyszną herbatę i aromatyczną kawę oraz ciasteczka 🙂

*Zapraszamy 15 min przed warsztatami do zaprzyjaźnionego sklepu 4sew.pl (Al. Wilanowska 273 – tuż przy naszym Domu Ciekawego Szycia Hobby Al. Wilanowska 261C) w celu wyboru i zakupu materiałów potrzebnych na zajęcia.

Aby zapisać się na kurs skorzystaj z kalendarza po prawej stronie

POZIOM: ZAAWANSOWANY

 • Czas trwania: 12 godzin
  3 spotkania po 4 godziny lub
  2 spotkania po 6 godzin
 • Lokalizacja:
  Warszawa Mokotów
  Al. Wilanowska 261c
 • Cena: 300 zł + materiał

Zapisz się na listę rezerwową

Przesyłając zgłoszenie za pomocą powyższego formularza akceptujesz warunki regulaminu. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w niżej wymienionych celach, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (opubl . t.j. Dz.U. z 2002 r. Nr 101 poz. 926 z późn. zm.). Mam świadomość, że przekazanie danych osobowych Chic Warsaw sp. z o. o. jest dobrowolne i podlega zapisom ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz.U. z 2002 r. Nr 101 poz. 926 z późn. zm.). Chic Warsaw sp. z o. o. będzie administrować danymi, tj. przechowywać, przetwarzać oraz gdy zajdzie taka potrzeba przekazywać podmiotom z nią współpracującym, w szczególności w celu realizacji właściwych akcji lub czynności, ciągłej poprawy obsługi klientów oraz informowania o produktach CHIC lub ofertach specjalnych. Chic Warsaw sp. z o. o. deklaruje, że wszelkie informacje będą przechowywane i przetwarzane zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych oraz że nie zostaną sprzedane, wynajęte, ani przekazane osobom trzecim. Dane nie będą gromadzone poza EOG. Zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204 z późn. zm.), wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych o produktach lub usługach Chic (Ciekawe Szycie) i podmiotów świadczących usługi powiązane z produktami Chic (Ciekawe Szycie). Jestem świadomy/a przysługującego mi prawa dostępu do treści przekazanych danych osobowych oraz ich poprawiania i usunięcia.

Zapisz się